FurMark(x64) 2.3.0.0 - score ID: 2640412
FurMark (GL) Submitted by rty on May 15, 2026 @ 16:33:48 |
| SCORE | 15046 |
|---|
| FPS | 250 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 591.44 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-10940X CPU @ 3.30GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS RTX 4070 SUPER Dual 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1043-896F - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.44 |
|---|
| max core usage | 96 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 2416 MHz - max: 2520 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (220 W) |
|---|