
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640452
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 16:44:17 | | SCORE | 2100 |
|---|
| FPS | 34 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 970/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 970 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-13C2 - SUB: 1043-8508 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 633 MHz - max: 1114 MHz |
|---|
| max power | 97 % TDP (159 W) |
|---|
|