FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640472
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 16:48:10 |
| SCORE | 6832 |
|---|
| FPS | 113 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A7A0 - SUB: 103C-8BBE - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6790 |
|---|
| max core usage | 9 % |
|---|
| core clock | min: 100 MHz - max: 450 MHz |
|---|
| max power | 38 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2820 - SUB: 103C-8BBE - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1786 MHz - max: 1980 MHz |
|---|