FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640885
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 18:39:39 |
| SCORE | 11588 |
|---|
| FPS | 192 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14600K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7E02 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7085 |
|---|
| max core usage | 7 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 1550 MHz |
|---|
| max power | 66 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C05 - SUB: 1458-4183 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 2566 MHz - max: 2776 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|