FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2642302
FurMark (VK) Submitted by LSD on May 16, 2026 @ 03:30:55 | | SCORE | 10774 |
|---|
| FPS | 179 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | ASUS TUF Gaming RTX 4070 SUPER OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1043-8952 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 1726 MHz - max: 2850 MHz |
|---|
| max power | 118 % TDP (253 W) |
|---|
|