
|
FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2644027
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 16, 2026 @ 14:16:42 | | SCORE | 2986 |
|---|
| FPS | 49 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.280 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14400F |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1462-C758 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 77 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1726 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (131 W) |
|---|
|