FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2644552
FurMark (VK) Submitted by DAD on May 16, 2026 @ 16:37:58 |
| SCORE | 12237 |
|---|
| FPS | 203 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.312 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900HX |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19044 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A788 - SUB: 1D05-138F - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 31.0.101.4887 |
|---|
| max core usage | 34 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 18 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2757 - SUB: 1D05-138F - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1606 MHz - max: 2040 MHz |
|---|