FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2644708
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 16, 2026 @ 17:12:47 |
| SCORE | 10339 |
|---|
| FPS | 172 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | PNY RTX 4070 SUPER Verto 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 196E-1423 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.79 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1666 MHz - max: 2490 MHz |
|---|
| max power | 99 % TDP (217 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1462-7E24 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 97 W |
|---|