FurMark(x64) 2.3.0.0 - score ID: 2645044
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 16, 2026 @ 18:35:36 |
| SCORE | 11723 |
|---|
| FPS | 194 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 4070 Ti SUPER Trinity 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 19DA-4710 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 70 °C |
|---|
| core clock | min: 1560 MHz - max: 2670 MHz |
|---|
| max power | 115 % TDP (285 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1462-7E26 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 59 W |
|---|