FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2645725
FurMark (GL) Submitted by kg4icn on May 16, 2026 @ 21:56:52 |
| SCORE | 5167 |
|---|
| FPS | 86 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i9-13900K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7E07 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 295 W |
|---|
| GPU1 | ASUS TUF Gaming RTX 4070 Ti OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1043-88A3 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 83 °C |
|---|
| core clock | min: 1666 MHz - max: 2730 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP |
|---|