FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2647078
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 08:19:39 |
| SCORE | 14895 |
|---|
| FPS | 248 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5090/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 5090 Gaming OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2B85 - SUB: 1458-416F - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 70 °C |
|---|
| core clock | min: 2280 MHz - max: 2602 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (606 W) |
|---|