FurMark(x64) 2.8.2.0 - score ID: 2647275
FurMark (GL) Submitted by Carrot on May 17, 2026 @ 09:45:44 |
| SCORE | 11809 |
|---|
| FPS | 196 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4090/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i9-13900K |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 4090 Gaming OC 24G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2684 - SUB: 1458-40BF - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 2296 MHz - max: 2536 MHz |
|---|
| max power | 108 % TDP (465 W) |
|---|