FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2647371
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 10:17:45 |
| SCORE | 11586 |
|---|
| FPS | 192 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4090/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 4090 Gaming OC 24G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2684 - SUB: 1458-40BF - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 2190 MHz - max: 2536 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (450 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1043-8877 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 79 W |
|---|