FurMark(x64) 2.8.2.0 - score ID: 2647501
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 11:04:39 |
| SCORE | 2575 |
|---|
| FPS | 42 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 581.08 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11700 @ 2.50GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1F06 - SUB: 103C-6905 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.08 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1470 MHz - max: 1590 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (177 W) |
|---|