FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2647620
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 11:39:14 |
| SCORE | 3675 |
|---|
| FPS | 61 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 7600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Gainward RTX 4070 Ghost 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 10B0-F303 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 1710 MHz - max: 2700 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (201 W) |
|---|