FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2647690
FurMark (GL) Submitted by Manu981 on May 17, 2026 @ 11:58:40 |
| SCORE | 7785 |
|---|
| FPS | 129 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5700X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 5070 Ti AMP Extreme |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C05 - SUB: 19DA-2762 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 63 °C |
|---|
| core clock | min: 2490 MHz - max: 2602 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (307 W) |
|---|