FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2647934
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 13:02:06 |
| SCORE | 11893 |
|---|
| FPS | 196 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 555.99 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700 |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1458-D000 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 2 % |
|---|
| core clock | min: 1200 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 51 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 1569-F302 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 2356 MHz - max: 2476 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|