FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2648068
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 13:36:37 |
| SCORE | 9874 |
|---|
| FPS | 164 |
|---|
| 3D Renderer | Intel(R) Arc(TM) A770 Graphics |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 - Build 32.0.101.8737 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-7960X CPU @ 2.80GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel Arc A770 Limited Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-56A0 - SUB: 8086-1020 - REV: 8 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8737 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 2050 MHz |
|---|
| max power | 193 W |
|---|