
|
FurMark(x64) 2.3.0.0 - score ID: 2648748
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 16:31:34 | | SCORE | 10414 |
|---|
| FPS | 173 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.303 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-3770K CPU @ 3.50GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 1458-404E - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 572.60 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1486 MHz - max: 1770 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (240 W) |
|---|
|