FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2649393
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 19:22:55 |
| SCORE | 8041 |
|---|
| FPS | 133 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13620H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2820 - SUB: 1462-13C7 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.74 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 1590 MHz - max: 1980 MHz |
|---|
| max power | 85 W |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A7A8 - SUB: 1462-13C7 - REV: 4 |
|---|
| max core usage | 11 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 350 MHz |
|---|
| max power | 28 W |
|---|