FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2649514
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 19:58:35 |
| SCORE | 8570 |
|---|
| FPS | 141 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14400 |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 730 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4682 - SUB: 1462-7D98 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 3 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 850 MHz |
|---|
| max power | 60 W |
|---|
| GPU1 | ASUS RTX 4060 Ti DUAL OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2803 - SUB: 1043-88F8 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 91 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 2506 MHz - max: 2806 MHz |
|---|
| max power | 97 % TDP |
|---|