
|
FurMark(x64) 2.10.0.0 - score ID: 2650099
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 23:10:27 | | SCORE | 3778 |
|---|
| FPS | 62 |
|---|
| 3D Renderer | GeForce GTX 1660/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 457.51 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-3570K CPU @ 3.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19044 |
|---|
| | GPU0 | GeForce GTX 1660 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2184 - SUB: 1462-3792 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 457.51 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1906 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (131 W) |
|---|
|