FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2650128
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 23:19:52 |
| SCORE | 15290 |
|---|
| FPS | 255 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 566.36 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA RTX 4070 SUPER Founders Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 10DE-18FE - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 566.36 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2070 MHz - max: 2490 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (220 W) |
|---|