FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2650135
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 23:22:01 |
| SCORE | 4765 |
|---|
| FPS | 79 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 581.80 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-10400 CPU @ 2.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 19DA-1445 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.80 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 886 MHz - max: 1595 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (155 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-9BC8 - SUB: 1043-8694 - REV: 3 |
|---|