FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2650853
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 18, 2026 @ 06:47:49 |
| SCORE | 6522 |
|---|
| FPS | 108 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i9-13900K |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1458-40EC - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 2190 MHz - max: 2626 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (286 W) |
|---|