
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2650883
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 18, 2026 @ 07:04:53 | | SCORE | 2675 |
|---|
| FPS | 44 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 970/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Pentium(R) CPU G4600 @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 970 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-13C2 - SUB: 19DA-1366 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 84 °C |
|---|
| core clock | min: 747 MHz - max: 1076 MHz |
|---|
| max power | 106 % TDP (161 W) |
|---|
|