FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2652010
FurMark ROG (GL) Submitted by anonymous on May 18, 2026 @ 14:52:36 |
| SCORE | 10770 |
|---|
| FPS | 179 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1458-D000 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 2 % |
|---|
| core clock | min: 1600 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 78 W |
|---|
| GPU1 | EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra 10G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 3842-3897 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 1786 MHz - max: 1890 MHz |
|---|
| max power | 100 % TDP |
|---|