FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2652045
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 18, 2026 @ 15:01:46 |
| SCORE | 9682 |
|---|
| FPS | 161 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4080 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700HX |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4688 - SUB: 103C-8BAD - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7029 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 100 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 70 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4080 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-27E0 - SUB: 103C-8BAD - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 86 °C |
|---|
| core clock | min: 1650 MHz - max: 2010 MHz |
|---|