
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2653770
FurMark (VK) Submitted by iMacPC on May 18, 2026 @ 23:48:17 | | SCORE | 6114 |
|---|
| FPS | 101 |
|---|
| 3D Renderer | Intel(R) Arc(TM) A770 Graphics |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.348 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 5950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | Intel Arc A770 Limited Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-56A0 - SUB: 8086-1020 - REV: 8 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8801 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 2300 MHz |
|---|
| max power | 193 W |
|---|
|