
|
FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2656037
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 19, 2026 @ 16:48:29 | | SCORE | 1540 |
|---|
| FPS | 25 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.280 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400F @ 2.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19044 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2182 - SUB: 1043-8854 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1936 MHz |
|---|
| max power | 110 % TDP (127 W) |
|---|
|