FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2656989
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 19, 2026 @ 20:58:20 |
| SCORE | 658 |
|---|
| FPS | 11 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with Max-Q Design |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.289 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with Max-Q Design |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2191 - SUB: 1028-949 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 566.45 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 86 °C |
|---|
| core clock | min: 1126 MHz - max: 1756 MHz |
|---|
| max power | 65 W |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-3E9B - SUB: 1028-949 |
|---|