
|
FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2660035
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 20, 2026 @ 18:09:22 | | SCORE | 2612 |
|---|
| FPS | 43 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700KF |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 1043-8923 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2520 MHz - max: 2700 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (197 W) |
|---|
|