FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2660148
FurMark (GL) Submitted by vmto on May 20, 2026 @ 18:42:24 |
| SCORE | 7750 |
|---|
| FPS | 129 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA RTX 3070 Ti Founders Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 10DE-14B2 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1546 MHz - max: 1770 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (290 W) |
|---|