FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2660164
FurMark (GL) Submitted by 25fpslol on May 20, 2026 @ 18:45:50 |
| SCORE | 2455 |
|---|
| FPS | 40 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 960/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-4770 CPU @ 3.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 960 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1401 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1140 MHz - max: 1266 MHz |
|---|
| max power | 107 % TDP (129 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) HD Graphics 4600 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-412 - SUB: 1043-8534 - REV: 6 |
|---|