FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2660209
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 20, 2026 @ 18:59:00 |
| SCORE | 5623 |
|---|
| FPS | 93 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2489 - SUB: 10DE-153C - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 64 °C |
|---|
| core clock | min: 1350 MHz - max: 1726 MHz |
|---|
| max power | 97 % TDP (201 W) |
|---|