FurMark(x64) 2.8.2.0 - score ID: 2660223
FurMark (GL) Submitted by topace on May 20, 2026 @ 19:03:25 |
| SCORE | 7132 |
|---|
| FPS | 117 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 580.88 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E5-1680 v2 @ 3.00GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B06 - SUB: 3842-6798 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 580.88 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 43 °C |
|---|
| core clock | min: 1595 MHz - max: 2101 MHz |
|---|
| max power | 112 % TDP (339 W) |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B06 - SUB: 3842-6798 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 44 °C |
|---|
| core clock | min: 1582 MHz - max: 2101 MHz |
|---|
| max power | 115 % TDP (350 W) |
|---|