FurMark(x64) 2.6.0.0 - score ID: 861103
FurMark (GL) Submitted by mg on Feb 27, 2025 @ 13:01:31 |
| SCORE | 7268 |
|---|
| FPS | 121 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 572.47 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11700K @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C05 - SUB: 1458-4181 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 572.47 |
|---|
| max core usage | 96 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2340 MHz - max: 2656 MHz |
|---|
| max power | 114 % TDP (301 W) |
|---|